Dla pracodawcy

Dzisiejszy rynek pracy jest wyzwaniem zarówno od strony popytowej, jak i podażowej. Dynamika zachodzących zmian, rozwój technologiczny i wzrost gospodarczy dotyczy przedsiębiorstw na całym świecie. Braki w kadrach generują problemy związane ze spowolnieniem postępu w firmach, a to przekłada się na straty finansowe. Jednocześnie trudno jest znaleźć odpowiedni, wykwalifikowany zespół, przy równoczesnym zachowaniu stabilnego poziomu kosztów. 

Odpowiednim rozwiązaniem jest wynajem pracowniczy – współpraca z pośrednikiem, bez konieczności podejmowania prawnego stosunku z pracobiorcą. W bieżącym czasie globalizacji i kontraktów handlowych pomiędzy państwami całego świata, warto zatrudniać osoby innych nacji. Jest to wartość dodana, pomagająca w rozwoju przedsiębiorstwa. 

Usługi Human Resources w Work4Best

Zajmujemy się przede wszystkim wynajmem pracowników z Polski na rynek duński, szwedzki i niemiecki. Do każdego z naszych partnerów podchodzimy indywidualnie i zgodnie z oczekiwaniami, zapewniając wyspecjalizowanych pracobiorców z różnych dziedzin. Rekrutujemy pracowników zarówno stałych, jak i sezonowych. Weryfikacja przebiega w Polsce, wraz ze zrobieniem badań zdolności do wykonywania określonego rodzaju pracy. Kadra jest głównie podstawowego i średniego szczebla, z co najmniej podstawową znajomością języka angielskiego lub niemieckiego. Oprócz wynajmu pracowników fizycznych (np. do sprzątania, do pracy w fabrykach, do prac rolnych), zajmujemy się również rekrutacją za jednorazową opłatę (recruitment fee).

Dbamy o dostarczanie klientom odpowiednich pracowników, posiadających wymagane kwalifikacje. W ramach stałej stawki godzinowej zapewniamy siłę roboczą, w ilości dostosowanej do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa w danej chwili. Dla pracodawców chcących zlecić samą rekrutację, również mamy przygotowaną ofertę, tzw. recruitment fee. Wykorzystując lata doświadczeń specjalistów, w Work4Best przeprowadzamy profesjonalną selekcję i rekrutację najlepiej pasujących do stanowiska kandydatów.

Na terenie Danii jesteśmy zarejestrowani w Duńskim Rejestrze Zagranicznych Świadczycieli Usług (Registret for Udenlandske Tjenesteydere – RUT). Posiadamy stosowny numer rejestracji: R0017324. Na terenie Szwecji dla naszych pracowników budowlanych i przemysłowych zapewniamy karty ID06 wyrobione przez Nexus Group. 

Każda usługa wynajmu pracowników lub wykonania konkretnej usługi na terytorium Danii jest zgłaszana do RUT przed jej rozpoczęciem, wraz z podaniem danych osobowych polskich pracowników.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 pod numerami telefonów: +48 537 714 481 i +45 91 424 784. Można się z nami skontaktować również mailowo info@work4best.pl oraz przez formularz kontaktowy.

Leasing pracowniczy 

Leasing pracowniczy to alternatywa dla tworzenia miejsc pracy etatowej w firmie. Dla pracodawcy to mniej formalności, niższe koszta i możliwość dopasowania liczby pracowników do danej potrzeby (np. podyktowanej sezonowością branży). W ten sposób wyeliminowane zostają puste roboczogodziny i wysokie koszty nadgodzin. Sposób rozliczania jest przejrzysty, dzięki czemu można z góry oszacować poniesione później koszty. To także wygoda – czas konieczny do przeprowadzenia żmudnego procesu rekrutacji przeniesiony jest na nas. 

Wynajem pracowników reguluje Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Pośrednik podpisuje umowę z pracownikiem, który obejmuje stanowisko u pracodawcy – użytkownika. Zgodnie z wyżej wymienioną ustawą, pracownik tymczasowy może być zatrudniony u jednego pracodawcy nie dłużej niż przez 18 miesięcy w ciągu kolejnych 36 miesięcy. Ma również prawo do urlopu i płatnego zwolnienia lekarskiego. 

Korzyści z wynajmu pracownika

Wybierając tę formę współpracy z nami, zyskują Państwo profesjonalne doradztwo i działanie w oparciu o lata doświadczeń. Zapewniamy bezpieczeństwo prawne i pełną obsługę administracyjną. To eliminuje konieczność utrzymywania działu kadrowo – płacowego. W gestii pracodawcy – użytkownika pozostaje jedynie zapewnienie darmowego zakwaterowania dla naszych pracowników.

Jasno określamy koszty zatrudnienia, na podstawie jednej stawki godzinowej za każdą godzinę pracy, bez względu na liczbę godzin pracy czy dni tygodnia, w których jest wykonywana. Istnieje możliwość szybkiej rotacji i doboru dodatkowego personelu w okresie wzmożonego zapotrzebowania.

Nasze “know-how” pozwala na skrupulatną selekcję pracowników. U kandydatów sprawdzamy przede wszystkim: kwalifikacje, doświadczenie oraz predyspozycje do wykonywania danej pracy. Umowy, które zawieramy z klientami, stanowią o wynajmie co najmniej dwóch pracowników, na okres minimum 240 godzin dla każdego z nich. Jest to podyktowane faktem, iż pracownicy średniego i niższego szczebla czują się bardziej komfortowo pracując w nowym miejscu za granicą, przynajmniej z jedną znaną im osobą. Liczba wyszczególnionych godzin to minimum, dla którego opłaca się naszym pracownikom ponosić koszty podróży zagranicznej i wdrożenia w nowe miejsce pracy.

Spośród firm w naszej branży, wyróżniamy się elastycznymi stawkami godzinowymi za wynajem naszych pracowników.

Rekrutacja za jednorazową opłatę - recruitment fee

W ofercie Work4Best znajduje się również organizacja jednorazowych rekrutacji. Wybieramy kandydatury potencjalnych pracowników i zajmujemy się niezbędną dokumentacją. Od Państwa oczekiwań zależy, czy przedstawieni zostaną wszyscy, czy tylko ci wyselekcjonowani przez nas. Dokładamy wszelkich starań, aby zaprezentowana przyszła kadra sprawdziła się na danym stanowisku. W przypadku recruitment fee to Państwo podpisujecie umowę z kandydatami, w dowolnie wybranej formie. Oferujemy formułę try&hire – wybór, czy chcą Państwo najpierw przetestować kandydatów w okresie próbnym za z góry określoną stawkę godzinową (leasing), po którym możecie ich zatrudnić. Jeśli próba zostanie oceniona negatywnie, wówczas otrzymają Państwo bezpłatną pomoc podczas kolejnej rekrutacji. Wszystko rozliczane jest jedną opłatą rekrutacyjną, po przejściu okresu próbnego. Jej wysokość waha się w zależności od ilości zamówionych pracobiorców i ich kwalifikacji. Po zatrudnieniu nadal służymy pomocą i profesjonalnym doradztwem w zakresie zatrudniania cudzoziemców. Drugą opcją jest pominięcie etapu wynajmu pracowników i zatrudnienie ich za określone wynagrodzenie.

Sposoby płatności za przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego

– 20% wynagrodzenia płatne w terminie 3 dni od przybycia pracownika na miejsce pracy;

– 30% wynagrodzenia płatne po pierwszym miesiącu wykonywania pracy;

– 50% wynagrodzenia płatne po przepracowaniu przez pracownika 3 miesięcy pracy.

Stawki za rekrutację uzależnione są od branży, liczby rekrutowanych pracowników oraz wymagań, co do doświadczenia i ich kwalifikacji. W celu poznania szczegółów naszej oferty, zapraszamy do kontaktu pod nr tel. +48 537 714 481, +45 91 424 784, +46 70 949 69 34 lub poprzez formularz kontaktowy.